Pomoc
 
Newsletter

Przyjaciele

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę opublikować swoją książkę?

Zaloguj się na konto w serwisie. Po prawej stronie znajduje się zakładka "Konto autora" - kliknij ją. Wybierz "Dane autora" i w pole "Nazwa autora" wpisz imię i nazwisko, które będą widoczne publicznie - w celu zapisania zmian użyj przycisku "Zmień dane" na dole formularza. Teraz wybierz zakładkę "Moje książki". Zobaczysz tam formularz dodawania książki. Wypełnij wszystkie pola, które nie są oznaczone jako opcjonalne. Przed pojawieniem się w serwisie Twoja książka musi zostać przez nas zaakceptowana. Jeśli w ciągu 7 dni nie znajdzie się ona w naszej ofercie, skontaktuj się z nami.

Przed dodaniem książki przeczytaj informacje zamieszczone tutaj.

Czy mogę opublikować ksiażkę w serwisie?

Możesz opublikować u nas książkę jeśli ukończyłeś 18 lat i posiadasz pełną zdolność do czynności prawnych.

Jestem wydawcą. Czy mogę opublikować książki moich autorów?

Tak.

Do czego służy konto wydawcy?

Konto wydawcy służy do grupowania się pod jedną nazwą autorów, którzy tworzą w zbliżonym stylu. Oznaczenie wydawcy na stronie książki pomoże wybrać czytelnikowi następną książkę i będzie gwarancją jakości.

Aby stworzyć konto wydawcy wystarczy wejść na zwykłe konto i wybrać "Konto wydawcy", a następnie podać jego nazwę. Po tej czynności, wszyscy autorzy dodający lub edytujący książkę będą mogli wybrać z listy wydawcę. Osoba zarządzająca kontem wydawcy musi zaakceptować książkę, zanim na jej stronie pojawi się nazwa wydawcy.

Konto może również być używane przez wydawców w celu oznaczenia swoich książek.

Wcześniej moją książkę wydał wydawca. Czy mogę samodzielnie ją opublikować w serwisie?

Wszystko zależy od umowy, którą podpisałeś z wydawcą. Jeśli zawierała ona zapis o licencji wyłącznej na czas nieoznaczony, to nie możesz. Jednak jeśli licencja, której udzieliłeś wydawcy była niewyłączna lub nie obejmowała wersji elektronicznej albo czas jej obowiązywania minął, to jak najbardziej możesz. 

Niezależnie, w której z powyższych sywtuacji się znajdujesz, zachęcamy Cię do skontaktowania się ze swoim wydawcą i upewnienia się w kwestii zobowiązań, które masz wobec niego. W razie wątpliwości napisz również do nas: autorzy@WolneEbooki.pl.

Dlaczego muszę udostępniać darmowy fragment?

Uważamy, że obszerny darmowy jest konieczny, aby czytelnik mógł podjąć dobrą decyzję o zakupie danej książki. Wymagamy, żeby wynosił on 15% całości utworu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby był większy. Szanujemy naszych klientów i uważamy, że mają prawo zapoznać się z tekstem przed jego zakupem. Udostępnienie tak obszernego fragmentu zmniejsza znacznie skalę piratwa. Łatwiej jest pobrać fragment z naszego serwisu i się z nim zapoznać niż szukać go w nielegalnych źródłach. Jeśli fragment będzie wysokiej jakości i spodoba się czytelnikowi to prawdopodobnie kupi on książkę.

Jeśli nie zgadasz się z nami w tej kwestii, szanujemy to, ale nie możesz opublikować swojej książki w Wolnych Ebookach.

Jakie książki mogę publikować?

Najczętniej akceptujemy beletrystykę wszelkiego rodzaju (fikcję). Musi ona spełniać podstawowe normy estetyczne i jakościowe. Przede wszystkim odrzucamy erotykę. Nie będą akceptowane książki, które zawierają dużą ilość błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.

Publikując książkę niebeletrystyczną, czyli wszelkiego rodzaju poradniki, literaturę biznesową i faktu, akceptacja Twojej książki zajmie więcej czasu. Oczywiście chcemy sprzedawać dobre książki. Niestety dość często poradniki służą naciąganiu czytelników, są nierzetelnie przygotowane lub zawierają nieprawdziwe informacje. W trosce o naszych czytelników, dokładnie się z nimi zapoznajemy, aby uchronić klientów przed oszustami. 

Na czym polega selekcja?

Czytamy fragmenty książki, aby stwierdzić czy nie zawiera ona treści niedozwolonych. Zwracamy również uwagę na poprawne formatowanie tekstu oraz ogólną jakość tekstu. Chcemy wspierać autorów publikujących wartościowe książki i nie możemy pozwolić, aby zostały one zasłonięte przez książki źle przygotowane, służące naciąganiu czytelników (w stylu "Jak zarobić 100 milionów w 5 minut?") lub będące plagiatami.

W jaki sposób przygować tekst do publikacji?

Dokładne informacje znajdziesz tutaj.

W jaki sposób mogę wyplacić zgromadzone honorarium?

Kwestia rozliczeń została szczegółowo przedstawiona tutaj.

W jaki sposób dodać książkę?

Dodanie książki jest możliwe przy użyciu formularza znajdującego się na koncie autora. Po zalogowaniu się na zwykłe konto w serwisie wybierz Konto autora > Moje książki i wypełnij formularz, który się tam znajduje. Pamiętaj, że przy publikacji nie musisz podawać swoich prawdziwych danych - możesz użyć pseudonimu.

W jaki sposób zaktualizować książkę?

Na koncie autora z sekcji "Moje książki" znajduje się lista opublikowanych książek. Obok każdego tytułu znajduje się link "Edytuj", który otwiera formularz służący do aktualizacji.

Przed jego wypełnieniem, koniecznie zapoznaj się z informacjami znajdującymi się tutaj

Co mogę zrobić ze środkami zgromadzonymi na koncie?

Możesz je wykorzystać na kupowanie książek dostępnych w serwisie lub możesz je wypłacić. Informacje o wypłacie znajdują się tutaj.

Czy moja książka zostanie zabezpieczona DRM?

Nie. Uważamy, że stosowanie jakichkolwiek zabezpieczeń, a w szczególności systemów DRM zwiększa skalę piractwa oraz powoduje niezadowolenie legalnych nabywców. Wiemy, że większość czytelników jest uczciwa i chce wynagrodzić pracę autora. Dlatego udostępniamy im wiele narzędzi, aby mogli znaleźć właściwą książkę oraz dajemy im do dyspozycji 3 formaty. Dzięki temu legalny nabywca może korzystać z zakupionej książki na dowolnym urządzeniu. Szacunek do czytelnika w połączeniu z atrakcyjną ceną da Ci więcej korzyści niż traktowanie legalnych nabywców z podejrzliwością. 

Dlatego nie oferujemy możliwości zabezpieczenia książki DRM.

Czy otrzymam numer ISBN?

Nie. Numer ISBN nie jest konieczny do opublikowania książki w formacie elektronicznym i nie stanowi żadnej wartości dla czytelnika. Jeśli potrzebujesz numeru ISBN możesz samodzielnie wystąpić do Biblioteki Narodowej o jego wydanie. Jest to procedura bezpłatna. W tym celu zapoznaj się z zasadami nadawania numerów ISBN. Formularz zgłoszenia możesz pobrać stąd.

Dlaczego warto publikować w Wolnych Ebookach?

Dajemy Ci możliwość umieszczenia swojej książki wśród dzieł najlepszych niezależnych autorów. Jako jedyni dbamy w tak wysokim stopniu o jakość oferty oraz o wygodę czytelnika. Jeśli masz wątpliwości, że publikacja w naszych serwisie jest dobrym wyborem - spróbuj. W każdym momencie możesz wycofać swoje książki.

Czy mogę opublikować darmową książkę?

Tak. Pamiętaj jednak, że musi być ona wysokiej jakości. Nie może to być np. prezentacja zapisana jako PDF albo treść reklamowa. Również nie zalecamy publikowania pojedynczych, krótkich opowiadań. Lepszym miejscem, aby to zrobić jest Twoja strona internetowa lub blog. Jeśli zbierzerz ich więcej, możesz je opublikować - również bezpłatnie. Pamiętaj, że serwis nie służy do dzielenia się plikami, ale jest księgarnią.

W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami drogą elektroniczną (autorzy@WolneEbooki.pl) albo skorzystaj z menu pomocy po prawej stronie.

 

 
 
Serwis korzysta z plików cookies. Przeczytaj więcej...
Copyright © 2011 WolneEbooki.pl ◦ Wszystkie prawa zastrzeżone